2023 წელს ფონდმა „ფავორმა“ დახმარება გაუწია 17 ბავშვთა სახლს და ინტერნატს
2023 წლის დასაწყისიდან მართლმადიდებლურმა საქველმოქმედო ფონდა „ფავორმა“ დახმარება გაუწია უკრაინაში 17 ბავშვთა სახლსა და ინტერნატს 2 მლნ გრივნას ოდენობით. ამის შესახებ გვატყობინებს ფონდის გვერდი Facebook-ში.
დახმარება განკუთვნილი იყო ბავშვთა დაწესებულებების 1665 აღმზრდელისთვის. ესენი არიან ობლები, ბავშვები, რომლებიც მოკლებულნი არიან მშობლის მზრუნველობას, ინვალიდობის მქონე ბავშვები, მათ შორის, ბავშვები ფიზიკური და ინტელექტუალური განვითარებისა და ფსიქიკური აშლილობებით.
ფონდმა მათთვის შეიძინა სამკურნალო საშუალებები, კვების პროდუქტები, რძის მინარევები ჩვილებისთვის, პირადი ჰიგიენის საშუალებები (კერძოდ, ჰიგიენის საშუალებები მცირედმოძრავი და მწოლიარე ავადმყოფებისთვის), ნაწოლების საწინააღმდეგო მატრასები, სასკოლო კანცელარია, თამაშები და ნაკრებები განვითარებისთვის, სპორტული ინვენტარი, საბავშვო საწოლები. ასევე, ქველმოქმედებმა ინტერნატებსა და ბავშვთა სახლებს გადასცეს საყოფაცხოვრებო ქიმია და შეიძინეს ულტრაიისფერი ბაქტერიციდული გამომსხივებლები გრიპისა და მწვავე რესპირატორულ-ვირუსული ინფექციების პროფილაქტიკისა და მკურნალობისთვის.
საქველმოქმედო დახმარება მიიღეს ბავშვთა დაწესებულებებმა ვინიცკის, ჟიტომირის, ზაკარპატიეს, კიევის, კიროვოგრადის, პოლტავის, სუმისა და ჩერნიგოვის ოლქებში.
ადრე, მჟკ წერდა, რომ ფონდმა „ფავორმა“ პროდუქტების პარტია გადასცა კიევის მობილურ სატრაპეზოებს უქონელთათვის.