ანდრეი ტიშჩენკო. ფოტო:скриншот ютуб-канала David Hathaway ანდრეი ტიშჩენკო. ფოტო:скриншот ютуб-канала David Hathaway
10 ივნისს ბუჩაში გაიმართა „უკრაინის ლოცვის ეროვნული დღე“, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს მეუ-ს, რკე-ს, უბკე-ს, ასევე სხვადასხვა პროტესტანტული კონფესიების წარმომადგენლებმა. ღონისძიება დევიდ ჰეთევეის YouTube-ის არხმა გაავრცელა.
ღონისძიებაზე უკრაინის ქრისტიანული ეკლესიების „ახალი თაობა“ უფროსმა ეპისკოპოსმა ანდრეი ტიშჩენკომ ღმერთს სთხოვა გამარჯვება, ტერიტორიების ხელახალი დაპყრობა და თანამედროვე იარაღი უკრაინისთვის.
„დაე ჩვენმა ჯარებმა დაიბრუნონ ზაპოროჟიეს რეგიონი, ხერსონის ოლქი, ყირიმი, დონეცკის ოლქი და ლუგანსკის რეგიონი“, - განაცხადა ტიშჩენკომ. "დაე, ეს განაჩენი, დაწერილი ქრისტეს სახელით, აღსრულდეს მტერზე, მოწინააღმდეგეზე."
ამისთვის ტიშჩენკომ ღმერთს აღუთქვა: ,,გადიდებთ უფალო, იმის გამო, რომ შენ ხარ ღმერთი, რომელიც ჩვენთან ერთად ხარ ამ ომში“.
„და მაინც, უფალო, მოგვეცი F-16 და შორ მანძილზე მოქმედი რაკეტები, იესო ქრისტეს სახელით“, - დასძინა ტიშჩენკომ.