ბელოზერკაში, ხერსონის რაიონში დაბომბვის შედეგად დაიღუპა უმე-ს მღვდელი
უმე-ს მღვდელი ბელოზერკაში, დეკანოზი ნიკოლაი პალანიუკი. ფოტო: сайт Херсонской епархии უმე-ს მღვდელი ბელოზერკაში, დეკანოზი ნიკოლაი პალანიუკი. ფოტო: сайт Херсонской епархии
რუსეთის ფედერაციის დაბომბვის შედეგად დაზიანდა იოანე ნათლისმცემლის უმე-ის ტაძარი და დაიღუპა მღვდელი ნიკოლაი პალანიუკი.
2023 წლის 13 ივნისს რუსულმა არტილერიამ ხერსონის რაიონის სოფელ ბელოზერკაზე მიიტანა იერიში, რის შედეგადაც დაზიანდა მართლმადიდებლური ეკლესია და გარდაიცვალა მღვდელი, - ამის შესახებ პრეზიდენტის აპარატის უფროსმა ანდრეი ერმაკმა ტელეგრამ-არხზე განაცხადა.
მჟკ-ის ცნობით, უკრაინის წმინდა იოანე ნათლისმცემლის ეკლესიაზე მიიტანეს იერიში და მისი წინამძღვარი, ბელოზერსკის რაიონის დეკანოზი ნიკოლაი პალანიუკი დაიღუპა. ის 72 წლის იყო. მღვდელი წყალდიდობის შედეგად დაზარალებული მოსახლეობისთვის ტაძრის ტერიტორიაზე ჰუმანიტარული დახმარების დარიგებისას გარდაიცვალა.