დუმენკომ დააჯილდოვა პერეიასლავის მერი, რომელიც უმე-ს ტაძრების მიტაცებას უწყობდა ხელს
2023 წლის 15 ივნისს სერგეი დუმენკომ თავის რეზიდენციაში პერეიასლავის მერი ვიაჩესლავ საულკო მიიღო, რომელიც ქალაქში უმე-ს რამდენიმე ტაძრის მიტაცებას უწყობდა ხელს. შეხვედრის შესახებ უმე-ს საიტი იუწყება.
ეპიფანემ საულკო მეუ-ს ორდენით დააჯილდოვა და მასთან ერთად „რუსეთის სრულმაშტაბიანი შეჭრის და ჩვენი ჭეშმარიტი უძველესი ისტორიის პოპულარიზაციის კონტექსტში სულიერი მხარის მნიშვნელობა“ განიხილა.
დუმენკომ პერეიასლავის მერს განუცხადა, რომ „მტერი მუდმივად ცდილობს ჩვენი ღირებულებების მითვისებას - ტერიტორიების, ისტორიის, ეკლესიისა და კულტურის. ამიტომ ამ ომში მოგებისთვის დამპყრობლებს ყოველმხრივ წინააღმდეგობა უნდა გავუწიოთ“.