ხარკოვის მეუ-ს ეკლესიის საკურთხეველში კათოლიკე ეპისკოპოსი ლოცულობდა "ლიტურგიაზე"
2023 წლის 17 ივნისს ადგილობრივი „ეპისკოპოსის“ მიტროფან ბუტინსკის 45 წლისთავისადმი მიძღვნილი „ლიტურგია“ გაიმართა იოანე ღვთისმეტყველის მეუ-ს ხარკოვის ეკლესიაში, იტყობინება მეუ-ს ხარკოვის ეპარქიის ვებგვერდი.
„იერარქებთან“ ერთად ტაძრის საკურთხეველში „ლიტურგიაზე“ ილოცა კათოლიკური ეკლესიის ხარკოვ-ზაპოროჟიის ეპარქიის ეპისკოპოსმა პავლე გონჩარუკმა.
ალექსანდრე დრაბინკომ, რომელიც „ღვთისმსახურებაზე“ იმყოფებოდა, იუბილარს წმინდა იოანე ოქროპირის ხატი სიწმინდით აჩუქა.
„ლიტურგიის“ დასასრულს, ლიტურგიული სახარების გვერდზე ხელი მოაწერეს მეუ-ს „ეპისკოპოსებმა“, ისევე როგორც პაველ გონჩარუკმა. სახარება იმ დროს ტახტზე იყო დაბრძანებული. რასთან არის დაკავშირებული ეს ცერემონია, მეუ-ს პრესსამსახურში არ განმარტავენ.
მანამდე მჟკ-მ დაწერა, რომ კათოლიკე მღვდელი ეპიფანესთან ერთად ლოცულობდა ვარაშის მეუ-ს ეკლესიის საკურთხეველში.