ზელენსკიმ დააანონს ახალი ნაბიჯები უკრაინის „სასულიერო დამოუკიდებლობასთან“ დაკავშირებით
პრეზიდენტმა დაადასტურა ახალი ნაბიჯები „ტერორისტ-სახელმწიფოსთან სასულიერო კავშირების“ გაწყვეტის თაობაზე.
2023 წლის 22 ივნისს ვოლოდიმირ ზელენსკიმ დააანონსა ახალი ნაბიჯები უკრაინის „სასულიერო დამოუკიდებლობასთან“ დაკავშირებით. ამის შესახებ მან განახცადა საღამოს ვიდეომიმართვაში, რომელიც განთავსდა სოცქსელებში.
„ჩავატარე თათბირი უკრაინის სასულიერო დამოუკიდებლობასთან დაკავშირებით. ჩვენ ვაგრძელებთ შესაბამის სამუშაოს და იქნება ახალი ნაბიჯები,- განაცხადა ზელენსკიმ. ცხადია, რომ არ შეიძლება არსებობდეს სასულიერო კავშირები ტერორისტ-სახელმწიფოსთან და მათთან, ვინც ამართლებს უკრაინელების მკვლელობებს და ხელს აფარებს ამ ბოროტებას“.
პრეზიდენტმა განცხადა, რომ ჩვენ „მივალთ იმ მომენტამდე, როცა ყოველგვარი დამოკიდებულება რუსეთზე, რომლითაც ვიღაც სადღაც ცდილობს მანიპულირებას, განადგურდება“.