ევგენი ჩიკვინი. ფოტო: naviny.belsat.eu ევგენი ჩიკვინი. ფოტო: naviny.belsat.eu
პოლონეთის პარლამენტის წევრი ევგენი ჩიკვინი სახელმწიფო სათათბიროს დეპუტატის სერგეი გავრილოვის ნაცვლად მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეის (MAP) პრეზიდენტის პოსტზე აირჩიეს, იტყობინება tass.ru MAP-ის წყარო.
მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეის XXX გენერალური ასამბლეა გაიმართა 29 ივნისიდან 2 ივლისის ჩათვლით საბერძნეთში, ხოლო რუსეთის, ბელორუსის და სირიის დელეგაციებს, საბერძნეთში მართლმადიდებლური ეკლესიის XXX გენერალურ კრებაზე დასწრების უფლება, უკრაინიდან და ამერიკიდან ზეწოლის გამო, არ მიეცათ
„რუსეთის, ბელორუსის და სირიის დელეგაციები არ მიიღეს MAP-ის გენერალური ასამბლეის ბოლო შეხვედრაზე, რომელიც მომზადდა ბერძნული მხარის მიერ უკრაინის ზეწოლის ქვეშ, ამერიკელი დიპლომატების და ლოიალური მასმედიის მხარდაჭერით. გენერალური ასამბლეის დროს პოლონეთის პარლამენტის დეპუტატი ევგენი ჩიკვინი აირჩიეს MAP-ის პრეზიდენტის პოსტზე“, - განაცხადა წყარომ.
როგორც ადრე მჟკ წერდა, პოლონეთის სეიმის ყოფილმა დეპუტატმა განაცხადა, რომ წარმოუდგენელია უმე-სთვის ლავრის წართმევა.