ხელისუფლებამ ლავრაში "სპეციალური ოპერაცია" დილის 6 საათიდან დაიწყო
2023 წლის 6 ივლისს კულტურის სამინისტრომ, პოლიციის მხარდაჭერით, დაიწყო „სპეციალური ოპერაცია“ ლავრაში შენობების დალუქვის მიზნით, , დილით ადრე, თქვა ერთ-ერთმა მრევლმა მირიანის ტელეგრამის არხზე გამოქვეყნებულ ვიდეოში.
„ყოველგვარი დოკუმენტის გარეშე შეიჭრნენ ლავრის ტერიტორიაზე. დილის 6 საათზე ისინი (პოლიცია - რედ.) ავტომატებით იდგნენ წმ. აღაპიტ მღვიმელის ტაძრის შესასვლელთან, ისე, რომ მორწმუნეებსაც კი არ ჰქონდა ჩვენთან მოახლოების უფლება, ”- თქვა ლავრის მრეველმა, რომელიც გუშინდელი დღიდან ლავრაში იმყოფება.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ კულტურის სამინისტრომ პოლიციის დახმარებით უმე-ს წინამძღვრის რეზიდენციის კარები გატეხა და შენობაში შეიჭრა.