მეუ-ს სასულიერო პირმა ბელა ცერკვაში მიტაცებული ეკლესიის საკურთხეველში ჟურნალისტი შეიყვანა
გოგონა გამოდის უმე-ს ბელა ცერკვას საკათედრო ტაძრიდან. მას უკან მოჰყვება ნიკოლაი გოპაინიჩი. ფოტო: скриншот t.me/pravoslavie გოგონა გამოდის უმე-ს ბელა ცერკვას საკათედრო ტაძრიდან. მას უკან მოჰყვება ნიკოლაი გოპაინიჩი. ფოტო: скриншот t.me/pravoslavie
ქალმა დატოვა ბელა ცერკვაში მდებარე უმე-ის საკათედრო ტაძრის საკურთხეველი, რომელიც მეუ-ს წარმომადგენლებმა მიიტაცეს, მას შემდეგ, რაც მორწმუნეები აღშფოთდნენ მისი ქმედებით.
2023 წლის 10 ივლისს მეუ-ს სასულიერო პირმა ნიკოლაი გოპაინიჩმა TSN ჟურნალისტი უმე-ის მიტაცებული ტაძრის საკურთხეველში შეიყვანა.
ვიდეოში, რომელიც მჟკ-ს განკარგულებაში აღმოჩნდა, ჩანს, რომ ლურჯ ჯინსის შარვალში ჩაცმული გოგონა ტოვებს სოფელ ბელა ცერკვაში მდებარე უმე-ის საკათედრო ტაძრის შენობას.
ქალის უკან, ტაძრის კართან, დგას მეუ-ს "მღვდელი" ნიკოლაი გოპაინიჩი, რომელიც ხელმძღვანელობდა ტაძრის აღებას.
როგორც თვითმხილველებმა განუცხადეს მჟკ-ს კორესპონდენტს, ქალი გოპაინიჩის შემდეგ შიგნით შევიდა. მაგრამ როდესაც მორწმუნეებმა უკმაყოფილება გამოთქვეს, პოლიციამ ჟურნალისტი იქიდან უსაფრთხოდ წაიყვანა.
მანამდე, მჟკ-მ დაწერა, რომ ინტერნეტმა აჩვენა, თუ როგორ დადიან ქალები საკურთხევლის გავლით უბკე-ს ეკლესიაში.