ბელა ცერკვას დამპყრობელი: კარები გავტეხეთ, რადგან უმე-ს შეეძლო საკათედრო ტაძრის დაზიანება
გოპაინიჩი მეგობართან ერთად უმე-ის ტაძრის აღების შემდეგ. ფოტო: BCTV გოპაინიჩი მეგობართან ერთად უმე-ის ტაძრის აღების შემდეგ. ფოტო: BCTV
ბელა ცერკვას "მღვდელმა"-დეპუტატმა ნიკოლაი გოპაინიჩმა, რომელიც ხელმძღვანელობდა უმე-ის ტაძრის აღებას, განმარტა, თუ რატომ დაამტვრიეს მისმა ხელქვეითებდა ტაძრის კარები.
ნიკოლაი გოპაინიჩმა, ბელა ცერკვას „მღვდელმა“-დეპუტატმა, BCTV-ის კომენტარში თქვა, რომ მისმა ხელქვეითებმა უმე-ს ტაძრის კარები ჩამოიღეს და  ტაძარში შეიჭრნენ „სალოცავად“.
”დილის 6 საათზე, მეუ-ს მღვდლებთან და რამდენიმე მრევლთან ერთად, ტაძრის ტერიტორიაზე შევედი დილის ლოცვის აღსასრულებლად”, - თქვა გოპაინიჩმა.
მისი თქმით, ტაძრის კარები გატეხეს, რადგან შეეშინდათ, რომ ტაძრის შიგნით „უცნობ პირებს“ „შეეძლოთ მისი დაზიანება“. ტელეკომპანიის სიუჟეტში აჩვენეს, საკათედრო  ტაძრის გატეხილი კარები, ჩამტვრეული ფანჯრები და იატაკზე დაყრილი ქვები.