მიტროპოლიტ ლონგინს ახალი ბრალდება წაუყენეს
მეუფემ თქვა, რომ ამ ეტაპზე მას არ შეუძლია გაზისა და ელექტროენერგიის საფასურის გადახდა, "რადგან ისინი არავის აძლევენ უფლებას დამეხმარონ".
2023 წლის 13 ივლისს უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის ბანჩენსკის მიტროპოლიტ ლონგინს მეორე ბრალდება წაუყენეს.
ბანჩენის მონასტრის YouTube არხზე გამოქვეყნებულ ვიდეოში მეუფემ თქვა, რომ მიმართავს საერთაშორისო უფლებადამცველ ორგანიზაციებს:
„ვფიქრობ, რომ ჩემი უფლებები სადმე უფრო შორს უნდა ვეძიო, რადგან ჩვენს სახელმწიფოში არავის სურს ჩვენი, როგორც უკრაინის მოქალაქეების დაცვა“, - თქვა მიტროპოლიტმა ლონგინმა.
მეუფემ დასძინა, რომ ამ დროისთვის მას არ შეუძლია გადაიხადოს გაზის და ელექტროენერგიის გადასახადი, "რადგან ისინი არავის აძლევენ უფლებას დამეხმარონ".
”ვფიქრობ, რომ უფალი დაგვეხმარება, ჭეშმარიტება გაიმარჯვებს”, - დაასრულა სიტყვა მიტროპოლიტმა ლონგინმა.