მიტროპოლიტ პავლესთვის აღკვეთის ღონისძიების შერჩევის თარიღი გახდა ცნობილი
კიევის სოლომენსკის სასამართლოში მეუფე პავლესთვის აღკვეთის ღონისძიების შინაპატიმრობიდან პატიმრობაში შეცვლის თაობაზე სასამართლო სხდომა გაიმართება.
2023 წლის 14 ივლისს გაიმართება სასამართლო პროცესი, რომელიც მიტროპოლიტ პავლეს (ლებედს) აღკვეთის ღონისძიებას შეუფარდებს. ამის შესახებ თავის ტელეგრამ-არხზე კიევ-პეჩორის ლავრის ადვოკატმა, მღვდელმა ნიკიტა ჩეკმანმა განაცხადა.
„სასამართლო სხდომა, რომელიც გადაწყვეტს მიტროპოლიტ პავლესთვის აღკვეთის ღონისძიების პატიმრობით შეცვლის საკითხს, გაიმართება 2023 წლის 14 ივლისს 14:00 საათზე კიევის სოლომენსკის რაიონულ სასამართლოში მისამართზე: კიევი, ქ. მაქსიმ კრივონოსი, 25. მოსამართლე: ჟოვნოვატიუკ ვ.ს.“, - წერს ადვოკატი.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ პროკურატურა ლავრის გამგებლის წინასწარი დაკავების იზოლატორში გადაყვანას ითხოვს.