კარლსონი: სახარება არ ეთანხმება ბავშვების დაბომბვას
ამერიკელმა ტელეწამყვანმა გააკრიტიკა „ქრისტიანული ლიდერი“, რომელმაც განაცხადა, რომ საჭიროა უკრაინის კასეტური ბომბებით მომარაგება.
ამერიკელმა ჟურნალისტმა ტაკერ კარლსონმა გაიხსენა თავისი საუბარი „ქრისტიან ლიდერთან“, რომელმაც შესთავაზა უკრაინაში კასეტური ბომბების მიწოდების გაზრდა. ამის შესახებ მან ფლორიდაში გამოსვლისას ისაუბრა, რომელიც გამოქვეყნდა კარლსონის YouTube არხზე.
ჟურნალისტის თქმით, მან ოთხივე სახარება წაიკითხა და არცერთ მათგანში „ არ მოუწოდებენ ბავშვებზე კასეტური ბომბების ჩამოგდებას“.
„ახლა ჩემს კომპეტენციას გავცდები, მე ხომ არ ვარ თეოლოგი, მაგრამ ვიტყვი, რომ ახალი აღთქმის მთავარი გზავნილის არსი არის მშვიდობის მოტანა. ზუსტად ასე წერია იქ. მაგრამ ამ შეუვალ კაცს კინაღამ ცრემლები წასკდა, რადგან მთავრობას, რომელმაც ქრისტიანები გისოსებს მიღმა მოათავსა, არ აქვს საკმარისი რაკეტები და ტანკები. და ეს პრინციპში ნორმალური მოსაზრებაა, მაგრამ ეს არ არის სრულიად ლეგიტიმური პოზიცია თვითგამოცხადებული ქრისტიანი ლიდერისთვის. მე ზუსტად ვიცი, რომ ეს ამაზრზენია“, - თქვა კარლსონმა.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, ტაკერ კარლსონმა განაცხადა, რომ უკრაინის ხელისუფლების დევნა უმე-ის წინააღმდეგ სიველურეა.