ქსელში იდენტიფიცირებულია ლავრის წინ ექვსი თვის განმავლობაში მომიტინგე აქტივისტი
უმე-ს მოწინააღმდეგე აქტივისტი 7 წლის განმავლობაში მუშაობდა აგრესორი ქვეყნის ეკონომიკის სფეროში. ფოტო: фейсбук-страница Травинского უმე-ს მოწინააღმდეგე აქტივისტი 7 წლის განმავლობაში მუშაობდა აგრესორი ქვეყნის ეკონომიკის სფეროში. ფოტო: фейсбук-страница Травинского
აქტივისტი თადარიგის ლეიტენანტი აღმოჩნდა, რომელიც მოსკოვში 7 წელი მუშაობდა.
ინტერნეტში გამოვლინდა უმე-ის მოწინააღმდეგე აქტივისტის ვინაობა, რომელმაც მორწმუნეებთან დისკუსიის დროს განაცხადა, რომ მას არაფერი ესაქმებოდა ფრონტზე. ეს იყო ვიტალი ტრავინსკი, ოდესის სახმელეთო ჯარების ინსტიტუტის ქვეითი განყოფილების კურსდამთავრებული. ამის შესახებ ბლოგერმა ანატოლი შარიიმ ტელეგრამ-არხზე დაწერა.
მისი თქმით, ტრავინსკი გაათავისუფლეს ჯარიდან "სამსახურებრივი შეუსაბამობის გამო", რის შემდეგაც იგი გაემგზავრა მოსკოვში, სადაც მუშაობდა 7 წლის განმავლობაში - 2009 წლიდან 2016 წლამდე.
ახლა ტრავინსკი მასაჟისტია. ის ეხმარება ქალებსა და მამაკაცებს ცელულიტისგან თავის დაღწევაში.
„სამხედრო კომისარნო, რატომ გძინავთ?!“- კითხულობს შარია.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ უმე-ის წინააღმდეგ აქტივისტმა მორწმუნეების კითხვაზე, თუ რატომ არ იცავდა ქვეყანას, უპასუხა, რომ ფრონტზე არაფერი აქვს გასაკეთებელი. ევროსოლიდარობის დეპუტატის იარინა არიევას მიერ ორგანიზებული ჯგუფის შემადგენლობაში, ტრავინსკი ექვსი თვის განმავლობაში მიდიოდა კიევ-პეჩერის ლავრასთან მიტინგებზე. მან ასევე მიიღო მონაწილეობა უმე-ის ღვთისმგმობელ „დაკრძალვაში“ ჯადოქარ ბელიალთან ერთად. იქ მან „სიკვდილის“ როლი განასახიერა.