ლავრის ბერებმა მორწმუნეებს სალოცავად მოუწოდეს
კიევ-პეჩერის ლავრის მკვიდრმა იეროდიაკონი პაველმა მორწმუნეებს მოუწოდა, საღამოს 4 საათზე მობრძანდნენ კიევ-პეჩერის ლავრაში, იუწყება Lavra Now Telegram არხი.
„ჩვენ ყოველ დღე დავიცავთ ჩვენს სალოცავს: ძმებისთვის, ჩვენი მრევლისთვის“, - განაცხადა მონასტრის ბერმა.
„ჩვენს ეკლესიას 1000 წლიანი ისტორია აქვს. და აქ (ლავრაში - რედ.) ჩვენ დავდივართ წმინდა ქვებზე, ეს არ არის ნაკრძალი, ”- თქვა ლიდიამ, მრევლმა.
ზელენსკის მიმართვაში მან შეახსენა, რომ ის ხალხმა აირჩია და მას არ აქვს უფლება, უკანონობა ჩაიდინოს თავისი ამომრჩევლის მიმართ.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ კულტურის სამინისტრომ ოფიციალურად აუკრძალა კსას-ის მასწავლებლებსა და მოსწავლეებს ლავრაში შესვლა.