ტულჩინის მიტროპოლიტი აცხადებს, რომ მის სიცოცხლესა და ჯანმრთელობას საფრთხე ემუქრება
ეპისკოპოსი აპირებს სთხოვოს ადვოკატებს, მიიღონ სამართლებრივი ზომები მისი სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის დასაცავად ვინიცას მომავალ სააპელაციო სასამართლოში.
ტულჩინისა და ბრატსლავის მიტროპოლიტი იონათანი აცხადებს, რომ მის სიცოცხლეს საფრთხე ემუქრება, იუწყება ტულჩინის ეპარქიის პრესსამსახური.
ტულჩინის ეპარქიის პრესსამსახურმა განაცხადა, რომ SBU-ს ოფიცრებმა თაღლითურად შეძლეს მიტროპოლიტი ჯონათანის თანხმობა და გაცვლაზე ხელმოწერა.
ამასთან, ეპარქიაში აცხადებენ, რომ „გამომძიებლები დაჟინებით მოითხოვდნენ მიტროპოლიტ იონათანს არ დაერღვია დუმილი, რათა ხელი არ შეშლოდათ მის აღსრულებაში“.
პრესსამსახური : ”როდესაც მიტროპოლიტმა იონათანმა უუს-ს ჯგუფს დაუსვა კითხვა, თუ რატომ დაუდეს მას ბროშურები, ჯგუფის ხელმძღვანელმა უპასუხა, რომ SBU-ს გამომძიებლების ქმედებები განისაზღვრება თანამედროვე სამხედრო გარემოებებით (!).
ამიტომ, მიტროპოლიტი იონათანი „ვინიცის რეგიონალური SBU-ის მიერ პოლიტიკური თაღლითობის ამჟამინდელ გამოვლენასთან დაკავშირებით ოფიციალურად გამოთქვამს შიშს, რომ მის სიცოცხლეს საფრთხე ემუქრება და აპირებს იურისტებს სთხოვოს მიიღონ შესაბამისი სამართლებრივი ზომები მისი სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის დასაცავად ვინიცის მომავალ სააპელაციო სასამართლოში. “-განაცხადეს ტულჩინსკაიას ეპარქიის პრესსამსახურში.