უმე-ის ეპისკოპოსმა ლოცვა აღავლინა კიევ-პეჩერის ლავრასთან
უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის რივნის ეპარქიის მმართველი ეპისკოპოსი და სასულიერო პირები ლავრაში მდგარ ლოცვაზე მივიდნენ.
კიევ-პეჩერის ლავრის შესასვლელთან ჩატარდა ლოცვა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა რივნისა და ოსტროს მთავარეპისკოპოსი პიმენი, იუწყება მჟკ-ს კორესპონდენტი.
ეპისკოპოსთან ერთად ლავრაში ლოცვაზე მივიდა სასულიერო პირთა ჯგუფი უმე-ის რივნის ეპარქიიდან, ასევე საზოგადოებრივი გაერთიანება "ერისკაცები"-ს რეგიონალური ფილიალის წევრები.
როგორც მჟკ იტყობინება, მონასტრის მაცხოვრებლებმა მორწმუნეებს მოუწოდეს, რომ სალოცავთან ყოველდღიური ლოცვის სადგომაზე მისულიყვნენ.
5 სექტემბერს კიევ-პეჩერის ლავრასთან ლოცვას ხელმძღვანელობდა კიევის სასულიერო აკადემიისა და სემინარიის რექტორი, ბელოგოროდის მთავარეპისკოპოსი სილვესტერი.