ათონელი უხუცესი გაბრიელი უმე-ის ეკლესიების მიმტაცებლებზე: ისინი ვერ გადარჩებიან!
უხუცესი გაბრიელის თქმით, უკრაინის ეკლესიის თანამედროვე მდევნელები „უკანასკნელი განკითხვისას განიკითხებიან მათთან ერთად, ვინც ქრისტიანებს დევნიდა პირველი საუკუნეებიდან“.
ათონელმა მოხუცმა გაბრიელმა ისაუბრა, რას ფიქრობს მათზე, ვინც ძალის გამოყენებით იტაცებს უმე-ს ეკლესიებს.
უკრაინელ მომლოცველებთან საუბარში, უხუცესმა გაბრიელმა კითხვაზე თუ რა ელოდებათ მათ, ვინც უმე-ს ძალის გამოყენებით ართმევს ეკლესიებს, უპასუხა, რომ "ისინი არ გადარჩებიან".
მისი თქმით, უკრაინის ეკლესიის თანამედროვე მდევნელები „უკანასკნელი განკითხვისას განიკითხებიან მათთან ერთად, ვინც ქრისტიანებს დევნიდა პირველი საუკუნეებიდან“.