კარლსონის ეთერს უმე-ს ადვოკატთან ერთად ორ დღე-ღამეში 47 მილიონზე მეტი ნახვა ჰქონდა
თაკერ კარლსონის ვიდეოეთერი უმე-ს ამერიკელ ადვოკატთან ბობ ამსტერდამთან ერთად სოცქსელში ორ დღე-ღამეში 47 მილიონზე მეტმა ადამიანმა ნახა. ეს ვიდეო თავის გვერდზე დაპოსტა ამერიკელმა ბიზნესმენმა ილონ მასკმა.
მისი პუბლიკაციის ქვეშ 150 ათასზე მეტი კომენტარია. კომენტატორთა ნაწილი ამტკიცებს, რომ უმე - ფუს-ს და პუტინის ქვეგანაყოფია, მაგრამ უამრავმა ადამიანმა მხარი დაუჭირა კარლსონს და ამსტერდამს და გააკრიტიკა ზელენსკი.
„ჩვენ კი ვაგრძელებთ ზელენსკისთვის ფულის ყრას. რამდენი სახლი ჭირდება ერთ ადამიანს?“ - დაწერა Downtown Fairy-მ.
„მღვდლებს ციხეებში ყრიან, ეკლესიები დაკეტილია და მასმედია ჩაახშეს, სახელმწიფო საინფორმაციო საშუალებების გარდა. იქნებ ეს მარტო მე მეჩვენება, მაგრამ ზელენსკის ადმინისტრაციაში ბევრი რამ ხდება ისეთი, რასაც სრულიად საფუძვლიანად ვერ ვუწოდებთ დემოკრატიას“, - თვლის Jericho.
„ილონ... სასაცილოა, რომ ჩვენ ფულს ვაძლევთ და მხარს ვუჭერთ რეჟიმს, რომელიც აიძულებს ოპოზიციას გაჩუმდეს და მიუთითებს, რომელი რელიგიის აღმსარებლობა შეიძლება“, - წერს floridanow1.
„დიახ, ქრისტიანები დევნას განიცდიან მთელ მსოფლიოში. ზიზღის ანტიქრისტიანული ჯგუფები, დემოკრატების მსაგავსი, მთელ მსოფლიოში მოქმედებენ“, - აღნიშნავს BoilingPoint Live.
„ხო, ილონ, მღვდლებს ჩემს ეკლესიაში უსამართლოდ დევნიან, - დაწერა Zealous Seraphim.
„ძალზე შემაშფოთებელი ამბებია უკრაინელი მმართველების ქმედებების შესახებ, ჩვენ კი ვაგზავნით მილიარდობით დოლარს და ეჭვქვეშ არ ვაყენებთ ამ ქმედებებს. ძალზე შემაშფოთებელია!“, - თვლის Mark UltraMaga 1A 2A.
„დიახ! უკრაინის ყველაზე ცნობილი მონასტრის წინამძღვარიც კი დააპატიმრეს და წაიყვანეს მსახურების დროს!“, - დაწერა World War Now-მ.
„უკრაინის მთავრობა, როგორც ჩვენი ახლანდელი ადმინისტრაცია, არის ერთ-ერთი ყველაზე კორუმპირებული მსოფლიოში. იდეალური დამთხვევაა“, - წერს Unstoppable Freedom Alliance.
„დიახ, ზელენსკი აპატიმრებს მღვდლებს. მისი ომი ქრისტიანებთან გრძელდება. სურათზე უკრაინის პოლიცია შტურმით იღებს ეკლესიას და აპატიმრებს მღვდლებს ჩერნოვცში მსახურების შემდეგ, უკრაინა“, - დაწერა Paul Hookem და გამოაქვეყნა უმე-ს მღვდლის დაკავების ვიდეო.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ, კარლსონის სიტყვებით, უკრაინის ხელისუფლებამ მთელი ეკლესია აკრძალა, ხოლო აშშ-ში ხმას არ იღებენ.