პოტურაევმა დაარწმუნა დუმენკო, რომ გააგრძელებს ბრძოლას „მტრის“ ეკლესიასთან
სახალხო დეპუტატმა უთხრა ეპიფანეს, რომ ყველაფერს გააკეთებს, რომ უკრაინაში აღარ იყოს „მტრის“ ეკლესიის გავლენა.
2023 წლის 28 ოქტომბერს ჰუმანიტარულ და საინფორმაციო პოლიტიკის საკითხებში კომიტეტის ხელმძღვანელმა ნიკიტა პოტურაევმა პირობა დადო, რომ ყველაფერს გააკეთებს „მტრის“ ეკლესიისგან უკრაინის გასანთავისუფლებლად, იუწყება ტელეარხი D1.
მეუ-ს ორდენით დაჯილდოვების დროს ნიკიტა პოტურაევი დაპირდა დუმენკოს, რომ „ნამდვილად გააგრძელებს ბრძოლას ამ მიმართულებით (ესე იგი უმე-ს წინააღმდეგ, - რედ.)“.
„ჩვენ ყველაფერს შევასრულებთ იმისთვის, რომ უკრაინა როგორმე განთავისუფლდეს მტრის ეკლესიის რაიმე ზეგავლენისგან“, - თქვა სახალხო დეპუტატმა, რაზეც ეპიფანემ უპასუხა: „ღვთის შეწევნით“.