ლვოვში მეუ-ს „მღვდელმა“ ტაძარი დაკეტა მრევლისთვის და ქალიშვილს აჩუქა
ლვოვის მეუ-ს მრევლის მოძღვარმა მოატყუა თავისი თემი, ტაძარი გადასცა ქალიშვილს, ხოლო მიწის ნაკვეთი კრედიტით აიღო მისმა სიძემ.
მეუ-ს მღვდელმსახურმა პავლე გორუიკომ ქალიშვილს აჩუქა ტაძარი ლვოვში, რომელიც ადრე აქცია თავის კერძო საკუთრებად მრევლის გაფრთხილების გარეშე, გვამცნობს ტელეარხ „ნტა“-ს სიუჟეტი. «НТА».
ომი საკულტო ნაგებობისთვის „მწყემსსა“ და მის სამწყსოს შორის დაიწყო, როცა მოვიდა დრო უამე -დან მეუ-დ ტაძრის ხელახლა რეგისტრირების დრო. აღმოჩნდა, რომ ეკლესია იმყოფება გორუიკოს კერძო საკუთრებაში - დოკუმენტების თანახმად თემმა ტაძარი მიჰყიდა თავის წინამძღოლს 2009 წელს.
მიწის ნაკვეთი ტაძრის ირგვლივ ეკუთვნის მეუ-ს მღვდელმსახურის სიძეს. ოფიციალურად, მან ის მიიღო თემის 100 ათასი გრივენის ოდენობით კრედიტის გირაოს სახით.
მეუ-ს ადგილობრივმა იერარქი მრევლს გაუგზავნა ახალი წინამძღოლი, მაგრამ ტაძრის მესაკუთრემ გამოცვალა საკეტი კარებსა და ჭიშკარზე. მრევლი ლოცულობს ქუჩაში და წირვას ესწრება ზღუდის ხვრელიდან მოხვედრით. გორუიკოს წინააღმდეგ აღიძრა სასამართლო სარჩელი.
თუმცა, კონფლიქტი დიდი ხნის წინ გაჩაღდა, პავლე გორუიკო ადრეც იყო დაკავებული საეჭვო საქმეებით. ერთ-ერთმა მრევლმა განაცხადა, რომ როგორც 1990-იან წლებში მათმა წინამძღოლმა დადო პირობა შეეძინა ხატები იტალიაში და მან თანხები მიისაკუთრა.
როგორც მჟკ გვატყობინებდა, მეუ-ს მღვდელმსახურს, რომელმაც მთვრალ მდგომარეობაში მომაკვდინებელი ასშ განახორციელა, 3 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯა.