ამერიკელი უფლებადამცველი შოკირებულია უმე-ის იერარქების წინააღმდეგ აღძრული საქმეებით
ტულჩინისა და ბრატსლავის მიტროპოლიტ იონათანის ადვოკატმა იგორ ჩუდოვსკიმ განაცხადა, რომ ეპისკოპოსის საქმეს განიხილავს უმე-ის უფლებადამცველი ბობ ამსტერდამი.
ჩუდოვსკის თქმით, მას მოეწონა ბობ ამსტერდამთან თანამშრომლობა, რადგან "მან საკითხი განაზოგადა".
„მან აიღო ტულჩინისა და ბრატსლავის მიტროპოლიტ იონათანის საქმე და მთხოვა მეთქვა საქმის სპეციფიკა“, - თქვა ეპისკოპოს იონათანის ადვოკატმა იგორ ჩუდოვსკიმ.
მისი თქმით, ბობ ამსტერდამი ძალიან გაკვირვებული იყო იმ ფაქტით, უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლები აყალბებდნენ საქმეს, აყალბებდნენ „მასალებს“, რომლებიც მოგვიანებით სასამართლოში გამოიყენეს ეპისკოპოსის დანაშაულის „მტკიცებულებად“.
"ასეტი რამე ნამდვილად შესაძლებელია?" – ჰკითხა ამსტერდამმა მიტროპოლიტ იონათანის ადვოკატს.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ინტერნეტში გავრცელდა კადრები, თუ როგორ აყალბებს უუს უმე-ის იერარქის წინააღმდეგ აღძრულ საქმეს.