ზორია: კარლსონი და ამსტერდამი იტყუებიან და პროპაგანდას ეწევიან
მეუ-ს სპიკერი თვლის, რომ არ არის საჭირო იმის მოსმენა, რასაც კარლსონი და ამსტერდამი ამბობენ, რადგან უმე-ს ადვოკატი ნოვინსკიმ დაიქირავა.
მეუ-ს სპიკერმა ევსტრატი ზორიამ, ტაკერ კარსლონისა და უმე-ის ამერიკელი ადვოკატის ბობ ამსტერდამის გადაცემის კომენტირებისას, უთხრა ,,ამერიკის ხმას'', რომ ეს ადამიანები იტყუებიან და პროპაგანდას ეწევიან.
ჟურნალისტმა, რომელიც ამსტერდამს "რუსული ეკლესიის ადვოკატს" უწოდებს, ზორიას შეახსენა, რომ კარლსონისა და ამსტერდამის გადაცემას ათიათასობით მაყურებელი უყურებდა შეერთებულ შტატებში და მთელ მსოფლიოში.
„რა შეგიძლიათ უთხრათ ადამიანებს, რომლებიც ფიქრობენ, რომ უკრაინაში ქრისტიანებს დევნიან? – კითხვა დაუსვეს ზორიას.
საპასუხოდ, ზორიამ ურჩია, რომ არ მოუსმინოს რას ამბობენ, არამედ მიაქციოს ყურადღება, ვინ აკეთებს ამას.
„ეს ადამიანი (ბობ ამსტერდამი - რედ.) დაიქირავა პრორუსმა ოლიგარქმა ნოვინსკიმ“, - თქვა ზორიამ და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ ნოვინსკი იყო დეპუტატი რადაში სევასტოპოლიდან და მარიუპოლიდან. მეუ-ს სპიკერმა თანამოსაუბრეს განუცხადა, რომ ხედავს პირდაპირ კავშირს ამ რეგიონებიდან ნოვინსკის საპარლამენტო საქმიანობასა და მათ შემდგომ ოკუპაციას შორის.
მისი აზრით, ამსტერდამი აპირებს „განაგრძოს ის კამპანია, რომელსაც მოსკოვის საპატრიარქო და პრორუსული ძალები მრავალი წელია აწარმოებენ უკრაინისა და უკრაინის სახელმწიფოს დისკრედიტაციისთვის“.
გადაცემის კომენტირებისას ზორიამ თქვა, რომ მისი მონაწილეები „სიმართლეს არ ამბობენ, ისინი მხოლოდ პროპაგანდას ავრცელებენ“.