უმე-ს წინამძღვარი: საჭიროა ყოველთვის ქრისტესთან ყოფნა
ქრისტე - შეუცვლელი ჭეშმარიტებაა, და ის, ვინც მასთანაა- ყოველთვის იმარჯვებს, განაცხადა უნეტარესმა ონუფრიმ ქრისტეშობის საკვირაო ქადაგებაზე.
ყოველთვის უნდა ვიყოთ ქრისტესთან- როგორც სიხარულის, ასევე მწუხარებისა და დევნის დროსაც. ამაზე უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის წინამძღვარმა, უნეტარესმა მიტროპოლიტმა კიევისა და სრულიად უკრაინის ონუფრიმ განაცხადა ქრისტეშობის საკვირაო ქადაგებაზე, 2021 წლის 10 იანვარს საღმრთო წირვის დასრულების შემდეგ კიევ-პეჩორის ლავრის მიძინების ტაძარში.
ვიდეო ქადაგებები გამოაქვეყნა უმე-ს საინფორმაციო-საგანმანათლებლო განყოფილებამ.
უნეტარესი ონუფრი მორწმუნეებს მოუყვა მართალი იოსების და ღვთისმშობლის ჩვილ მაცხოვართან ერთად ეგვიპტეში გაქცევის ამბავს და მოუწოდა სამწყსოს, იყვნენ მუდამ ქრისტესთან.
"ჩვენ უნდა ვიყოთ ქრისტესთან არა მხოლოდ მაშინ, როდესაც ამბობენ "ოსანა!" , როდესაც ჩვენ გვაქებენ, როდესაც ჩვენ ამისათვის ტაშს გვიკრავენ, არამედ როდესაც გვეუბნებიან "ჯვარს აცვი". ქრისტესთან ყოფნა მაშინ, როდესაც ქრისტე შეურაცხყოფილია, ეს ყველაზე დიდი საჩუქარია, რომელიც ადამიანს შეუძლია მიართვას უფალს.უფალი დაგვეხმაროს ჩვენ, ძვირფასო ძმებო და დებო, ვიყოთ ყოველთვის ქრისტეში, კეთილდღეობაშიც, მწუხარებასა და დევნაშიც, იმიტომ რომ ქრისტე-შეუცვლელი ჭეშმარიტებაა. და ის, ვინც მასთანაა, ყოველთვის გაიმარჯვებს,"-დაასკვნა უმე-ს წინამძღვარმა.
შეგახსენებთ, ადრე მართმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირმა გამოაქვეყნა უკრაინის მართმადიდებლური ეკლესიის წინამძღვრის საშობაო ვიდეო მიმართვა.