ბუქარესტში მიტროპოლიტ ლონგინოსის მხარდასაჭერი მორიგი აქცია გაიმართება
მიტროპოლიტი ლონგინის მხარდასაჭერი აქცია უკრაინის მხარდასაჭერად. ფოტო: spzh.news მიტროპოლიტი ლონგინის მხარდასაჭერი აქცია უკრაინის მხარდასაჭერად. ფოტო: spzh.news
რუმინელი მაცხოვრებლების მორიგი აქცია გაიმართება ბუქარესტში უკრაინის საელჩოში მიტროპოლიტ ლონგინის მხარდასაჭერად, რომელსაც უკრაინის ხელისუფლება "სიძულვილის გაღვივებაში" ადანაშაულებს.
2023 წლის 5 დეკემბერს, 11:00 საათზე, ბუქარესტში უკრაინის საელჩოსთან კიდევ ერთი აქცია გაიმართება მიტროპოლიტ ლონგინის მხარდასაჭერად, რომელიც უკრაინის ხელისუფლებას სურს გისოსებს მიღმა აღმოჩნდეს „რელიგიათშორისი სიძულვილის წაქეზებისთვის“. ამის შესახებ მჟკ-ს მშვიდობიანი აქციის ერთ-ერთმა ორგანიზატორმა განუცხადა.
ტელეარხის Realitatea-ს წამყვანმა ალექსანდრა პაკურარუმ აღნიშნა, რომ აქციის მონაწილეები მივლენ საელჩოში, რათა მხარი დაუჭირონ არა მხოლოდ უმე-ის ეპისკოპოსს, არამედ უკრაინის ყველა რუმინულენოვან მაცხოვრებელს, ვისაც სჭირდება პატივისცემა და უფლებების დაცვა.
„მოდით, გავერთიანდეთ ლოცვაში! <…> გელოდებით 5 დეკემბერს 11:00 საათზე უკრაინის საელჩოს წინ. უფალო შეგვეწიე“, - ნათქვამია ფეისბუქზე გამოქვეყნებულ შეტყობინებაში.