ქსელში აჩვენეს, თუ როგორ ისვრის ვერტმფრენიდან რაკეტებს უშძ-ის „წმინდა ნიკოლოზი“
სოცქსელებში გამოაქვეყნეს ვიდეო, სადაც უშძ-ის მფრინავი მღვდლის შესამოსელში და მიტრით თავზე ვერტმფრენიდან რაკეტებს ისვრის.
უშძ-ის საჯარო ავიაციის 12 ბრიგადამ გამოაქვეყნა Facebook-ზე ვიდეო, სადაც მფრინავი მღვდლის შესამოსელში და მიტრით თავზე ვერტმფრენიდან ისვრის რაკეტებს. შესამოსელზე ამოქარგულია ჯვარი, რომელიც უკრაინის შეიარაღებული ძალების სიმბოლიკაში გამოიყენება.
შესაბამისი ვიდეო სამხადროებმა გამოაქვეყნეს წმინდა ნიკოლოზის დღესთან დაკავშირებით, რომელიც ახალი იულიანური კალენდრით 6 დეკემბერს აღინიშნება.
„წმინდა ნიკოლოზი“ უშძ-ის დღეს ულოცავს. უშძ-ის დღეს ნიკოლოზი დამპყრობლებს განსაკუთრებულ საჩუქრებს მოუტანს, ხოლო საჯარო ავიაციის ჩიტები მას ამაში დაეხმარებიან“, - წერია ვიდეოს აღწერაში.
კადრებში ჩანს, თუ როგორ მართავს შემოსილი მფრინავი მინდორში ციგას, რომელიც საავიაციო რაკეტებით არის დატვირთული და ჩამოტვირთავს მათ სროლის ზონაში.
მოგვიანებით „წმინდა ნიკოლოზი“ ჯდება საჰაერო ხომალდში, სახეზე ეშვებიან ნიღაბს იხურავს და ჰაერში ადის, ამის შემდეგ კი იწყება რაკეტების გაშვება.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, ქსელში აჩვენეს, რომ მეუ-ს კლირიკოსი ტაძარში სადიაკვნე მსახურებას ასწავლის გოგოს.