სერბეთის პატრიარქმა მიტროპოლიტ ონუფრის ქიროტონიის წლისთავი მიულოცა
სერბეთის ეკლესიის წინამძღვარმა აღნიშნა, რომ მისი უნეტარესმა ონუფრიმ „ღირსეულად უპასუხა ღვთის მოწოდებას“, ეზრუნა მისთვის მინდობილ სამწყსოზე.
2023 წლის 9 დეკემბერს, უნეტარესი მიტროპოლიტი ონუფრეს საეპისკოპოსო კურთხევის 33-ე წლისთავზე, სერბეთის პატრიარქმა პორფირიმ მას მისალოცი წერილი გაუგზავნა, იუწყება უმე-ის საგარეო-საეკლესიო ურთიერთობათა განყოფილების დეპარტამენტის ვებგვერდი.
პატრიარქ პორფირის თქმით, მისი უნეტარესი მიტროპოლიტი ონუფრი არის ქრისტეს ეკლესიის ერთგული მსახური: „დიდი ხანი გაატარეთ ქრისტეს ეკლესიის მწყემსის ადგილზე ტანჯულ უკრაინაში, თქვენ ღირსეულად შეხვდით ღვთის მოწოდებას, შუამდგომლობით ღვთის წინაშე. რადგანაც ყოველი მღვდემლთავარი კაცთაგან არჩეულია და კაცთათვისვე დადგენილი ღვთისმსახურად, რათა სწირავდეს მსხვერპლსა და შესაწირავს ცოდვებისათვის. (ებრაელთა 5:1).