მიტროპოლიტი ფეოდოსის საქმეში მოწმის იდუმალი გაუჩინარება
მიტროპოლიტი ფეოდოსი ადვოკატებთან ერთად სასამართლო სხდომაზე. ფოტო: suspilne.media მიტროპოლიტი ფეოდოსი ადვოკატებთან ერთად სასამართლო სხდომაზე. ფოტო: suspilne.media
სასამართლომ ჩერკასის მიტროპოლიტ ფეოდოსის საქმის განხილვა გადადო ერთ-ერთი დაზარალებულის გამოუცხადებლობის გამო, რომელმაც ადვოკატებთან ურთიერთობა გაწყვიტა.
2023 წლის 11 დეკემბერს ჩერკასის სოსნოვსკის რაიონულმა სასამართლომ გადადო ჩერკასისა და კანივის მიტროპოლიტ ფეოდოსის საქმის მოსმენა, რომელსაც ბრალი ედებოდა „რელიგიათშორისი სიძულვილის გაღვივებაში“. ამის შესახებ Suspilne იუწყება.
სხდომაზე, რომელზეც ერთ-ერთი დაზარალებული უნდა დაკითხულიყო, აღინიშნა, რომ მამაკაცმა ადვოკატებთან ურთიერთობა 2 თვის წინ გაწყვიტა და მისი ადგილსამყოფელი უცნობია.
ამასთან, პროკურორებმა მოსამართლეს სასამართლო პროცესის გაგრძელება და სხვა მოწმეების დაკითხვა სთხოვეს, თუმცა ეპისკოპოსის ადვოკატების თქმით, ეს ეწინააღმდეგება დაკითხვის დადგენილ პროცედურას.