12 December 2023 20:09
კანონპროექტი No8371, რომელიც უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის აკრძალვას ისახავს მიზნად, უმაღლესმა რადამ შესაძლოა, მომავალი წლის დასაწყისში მეორე მოსმენით მიიღოს. ამის შესახებ პარლამენტის სპიკერმა რუსლან სტეფანჩუკმა ტელემარტონზე განაცხადა, წერს „Country Politics“.
”კომიტეტმა უნდა მიიღოს გადაწყვეტილებები, გაიაროს კონსულტაცია და მიიღოს იგი მეორე მოსმენით,” - თქვა სტეფანჩუკმა. იმედი მაქვს, რომ ეს საკითხი მომავალი წლის დასაწყისში მოგვარდება.
როგორც მჟკ იტყობინება, მანამდე 51-მა დეპუტატმა მოუწოდა რუსლან სტეფანჩუკს, პირველი მოსმენით მიღებული კანონპროექტი N 8371 გაეგზავნა ვენეციის კომისიაში განსახილველად.
მჟკ-მ ასევე დაწერა, რომ გაეროს გენერალური მდივნის თანაშემწემ ილზე ბრენდს კერისმა გაეროს უშიშროების საბჭოს სხდომაზე განაცხადა, რომ უკრაინის ხელისუფლებამ უნდა გადახედოს N 8371 კანონპროექტის ტექსტს.