აშშ-ს საეპისკოპოსოს მოძღვარი ნანობს 17 წლის წინანდელ კრიტიკას ლგბტ-ს მიმართ
აშშ-ს საეპისკოპოსო ეკლესიის მოძღვარმა ჰომოსექსუალებს ბოდიში მოუხადა მას შემდეგ, რაც მისი აღმსარებლობის წევრებმა გააკრიტიკეს.
ანგლიკანური საეპისკოპოსო ეკლესიის მოძღვარმა ბოდიში მოიხადა ლგბტ და ჰომოსექსუალისტების კრიტიკისათვის 17 წლის წინანდელ აღსარებაში, მას შემდეგ , რაც მისი აღმსარებლობის წევრებმა იგი გააკრიტიკეს და მისი მოხსნა მოითხოვეს ვაშინკტონის ნაციონალური მონასტრის სპიკერობიდან, იტყობინება საიტი ChristianPost.com.
კერძოდ, საეპისკოპოსო ეკლესიის რამოდენიმე წევრმა, რომლებიც ცნობილი არიან თავიანთი ლიბერალური შეხედულებებით ლგბტ-ს მიმართ, გამოსცეს პეტიცია აეკრძალოს ლუკადოს აღსარების უფლება თავისი გამოსვლის გამო 2014 წელს, სადაც ის ყვებოდა ჰომოსექსუალიზმის საფრთხეზე და ერთსქესიანთა ქორწინება შეადარა ზოოფილიას’’.
«ვწუხვარ, რომ ჩემმა სიტყვებმა გაანაწყენეს და გამოიყენეს ლგბტ საზოგადოების გასანაწყენებლად. ბოდიშს ვიხდი თქვენსა და ქრისტეს წინაშე», – დაწერა თავის აღიარებით წერილში მღვდელმსახურმა.
როგორც მჟკ გვამცნობს, რომის კათოლიკურმა ეკლესიამ ავსტრიაში გამოსცა წიგნი ერთსქესიანი წყვილების ეკლესიურ კურთხევაზე.