მოსკოვთან მოკლეს ვლადიმერ ლეგოიდას მამა
2023 წლის 29 დეკემბერს მოსკოვის რეგიონში მოკლეს რომან ლეგოიდა, ვლადიმერ ლეგოიდას მამა, რუსეთის მართლმადიდებლური ეკლესიის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სინოდალური განყოფილების ხელმძღვანელი და პატრიარქ კირილის პრესსამსახურის ხელმძღვანელი, იუწყება TASS.
მისი ცხედარი მრავლობითი ჭრილობით გზის მიმდებარედ, ხევში იპოვეს. პოლიციამ მკვლელი ცხელ კვალზე იპოვა და დააკავა. გამოცემა RTVI-ის ცნობით, ის 25 წლის ადამ შჩერბაკოვი აღმოჩნდა, რომელიც მანამდე „სსო-ში“ მონაწილეობდა. მკვლელობის მოტივად ყაჩაღობა დასახელდა.
გამოცემის ცნობით, შჩერბაკოვი რამდენჯერმე იყო ნასამართლევი ყაჩაღობისთვის და სასჯელი ბრიანკის კოლონიაში მოიხადა. იქ ის მიიყვანეს რაზმში "Storm Z" უკრაინაში საბრძოლო ოპერაციებში მონაწილეობის მისაღებად, მაგრამ რამდენიმე თვის შემდეგ იგი გამოიქცა.