სახალხო დეპუტატმა დაადანაშაულა დევნილი უმე ყრილობა უშიშროებაზე თავდასხმაში
პოროშენკოს პარტიის დეპუტატმა უმე-ს დევნას დაარქვა“არარსებული“ და აღშფოთება გამოხატა უკრაინის უშიშროების სამსახურის რეაქციის უქონლობით ყრილობა „მართლების“ მიმართ.
უმე-ს მიტაცებული ტაძრების თემების წარმომადგენლების ყრილობა-ეს არის თავდასხმა სტაბილურობაზე და სახელმწიფო უშიშროებაზე, განაცხადა სახალხო დეპუტატმა პარტიიდან „ევროპული სოლიდარობა“ როსტისლავ პავლენკომ თავის Facebook გვერდზე.
დევნა, რომელსაც განიცდიან უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის მორწმუნეები, პოლიტიკოსი თვლის „არარსებულად“. ის, რომ უმე-მ გაბედა მათზე ჩივილი, „გადადის ყველა ზღვარს“.
პავლენკოს სიტყვებით, უმე იმყოფება კომფორტულ მდგომარეობაში, იმიტომ რომ ხელისუფლებას არ ჰქონია რეაქცია დევნილი თემების ყრილობაზე.
„კიევ-პეჩერის“ ნაკრძალისა და კულტურის სამინისტროს დუმილს დეპუტატმა უწოდა „კოლაბორაციის მაგალითი უკრაინის წინააღმდეგ მტრული კომპანიის ჩარჩოებში“.
ის აღშფოთდა უკრაინის უშიშროების სამსახურის და სხვა სახელმწიფო ორგანოების უმოქმედობით და „მოითხოვა განმარტებები.“
შეგახსენებთ, რომ სწორედ პავლენკო შეხვდა ფანარიონის მეთაურს, რათა ტომოსის მინიჭების ბოლო ნაბიჯი მოემზადებინა.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, ყრილობაზე „მართლები“ უმე-ს იურიდიული განყოფილების უფროსმა განაცხადა, რომ გახსნილია დაახლოებით 250 სისხლის სამართლის საქმე მიტაცებულ ტაძრებზე.