მოსკოვის ცენტრში მოაწყვეს გამოფენა "სსო" შესახებ ქრისტეს ხატებით
მხატვრებმა ქრისტე მახვილით გამოსახეს და გამოთქვეს რწმენა, რომ რუსეთის ფედერაცია დაამარცხებს უკრაინას ისევე, როგორც „ქრისტემ დაამარცხა ჯოჯოხეთი“.
მოსკოვის ცენტრში არბატზე რუსი მხატვრების პროპაგანდისტული პლაკატების გამოფენა მოეწყო, რომლის ერთ-ერთი მთავარი თემაა „სპეციალური სამხედრო ოპერაციისა“ და ქრისტიანობის კავშირი, იუწყება ტელეგრამ - არხი SOTA.
პლაკატებზე გამოსახულია ქრისტეს გამოსახულებები, რუსი ჯარისკაცები, ასევე ციტატები წმინდა წერილებიდან.
ერთ-ერთ მათგანზე გამოსახულია ქრისტე მახვილით და ციტატა წინასწარმეტყველ ეზეკიელის წიგნიდან: ,,აღვასრულებ მათზე დიდ შურისგებებს’’. კიდევ ერთი პლაკატი გამოსახავს რუსი ჯარისკაცს, რომელსაც ახლავს ნაწყვეტი ნიკოლაი გუმილიოვის ლექსიდან "ომი":
„და ჭეშმარიტად მსუბუქი და წმიდა
ომის დიდი მიზეზი,
სერაფიმები, ნათელნი და ფრთოსანნი,
მეომრებს მხრებს მიღმა ჩანან“.
მესამე პლაკატზე გამოსახულია ჯარისკაცი, რომლის სახელოზე ასო „Z“ ქრისტეს ფონზეა გამოსახული. პლაკატზე დაბეჭდილია სიტყვები „ქრისტემ დაამარცხა ჯოჯოხეთი და გაიმარჯვებს რუსეთი“.
მოსკოვის ცენტრში მოაწყვეს გამოფენა "სსო" - ის თემაზე ქრისტეს ხატებით - ფოტო 2
ადრე მჟკ-მ დაწერა, რომ ოხლობისტინმა მოუწოდა ,,დონეცკის ეროვნული რესპუბლიკის’’ ლიდერების კანონიზაციისკენ.