სტამბოლში წირვაზე სროლის შედეგად ერთი ადამიანი მოკვდა
თურქეთის შინაგან საქმეთა მინისტრის თქმით, სროლის შედეგად ერთი ადამიანი დაიღუპა და რამდენიმე დაშავდა.
2024 წლის 28 იანვარს უცნობმა ტერორისტმა ცეცხლსასროლი იარაღიდან ესროლა კათოლიკური ეკლესიის მრევლს ღვთისმშობლის სახელობის ტაძარში, სტამბოლში, სარიიერის კვარტალში, იუწყება cnnturk.com.
ეკლესიის სათვალთვალო კამერის ვიდეო ჩანაწერში ჩანს, რომ ორი ადამიანი შედის სტამბოლის რკე-ის ტაძარში წირვის დროს, რომელთაგან ერთმა ამოიღო იარაღი და რამდენჯერმე ისროლა საკურთხევლის მიმართულებით.
თურქეთის შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალი იერლიკაიამ განაცხადა, რომ ინციდენტის შედეგად ერთი ადამიანი დაიღუპა და რამდენიმე დაშავდა.
დეპარტამენტის უფროსმა თქვა, რომ ხელისუფლებამ დაიწყო ფართომასშტაბიანი გამოძიება დამნაშავეების დასაკავებლად, ასევე იმის გასარკვევად, აქვთ თუ არა მათ კავშირი რომელიმე ექსტრემისტულ დაჯგუფებასთან.