სახალხო დეპუტატი: შემოჭრის წლისთავზე კენჭს ვუყრით უმე-ის აკრძალვას
ალექსანდრე ალიქსიიჩუკმა თქვა, რომ სახალხო დეპუტატები გეგმავენ კენჭი უყარონ უმე-ის აკრძალვის კანონპროექტს 2024 წლის თებერვალში.
პარტია ,,ხალხის მსახურის’’ დეპუტატმა ალექსანდრე ალიქსიჩუკმა თქვა, რომ უმე-ის აკრძალვის კანონპროექტზე მეორე მოსმენით კენჭისყრა გაიმართება 2024 წლის თებერვალში და ის მიეძღვნება რუსეთის შემოჭრის მეორე წლისთავს. ამის შესახებ მან საზოგადოებრივ ორგანიზაცია „გოლკასთან“ ინტერვიუში განაცხადა.
სახალხო დეპუტატმა იმედი გამოთქვა, რომ უმე-ის აკრძალვის შესახებ კანონპროექტი რადას მომდევნო სხდომის დღის წესრიგში შევა.
გარდა ამისა, ალიქსიიჩუკი თვლის, რომ უმე-ის აკრძალვა არის ბრძოლა რწმენისთვის, რომელიც არ შეიძლება დაიკარგოს "პირადი ინტერესების ან სხვისი ურთიერთობის გამო".
ამასთან, სახალხო დეპუტატმა ნიკიტა პოტურაევმა განაცხადა, რომ რადას ჰუმანიტარული კომიტეტი 26 იანვარს განიხილავს N8371 კანონპროექტს უმე-ის აკრძალვის შესახებ.
როგორც მჟკ იტყობინება, სტეფანჩუკმა უარი უთხრა სახალხო დეპუტატებს უმე-ის შესახებ კანონის ვენეციისთვის გადაცემაზე.