უმე-ის პარიზის თემში გაიმართა საეპისკოპოსო ლიტურგია
პოჩაევის საზოგადოება პარიზში, ეპისკოპოს ნიკიტასთან ერთად. ფოტო: ФБ-страница общины პოჩაევის საზოგადოება პარიზში, ეპისკოპოს ნიკიტასთან ერთად. ფოტო: ФБ-страница общины
ღვთისმსახურებას პარიზში ხელმძღვანელობდა ივანო-ფრანკოვსკის ეპისკოპოსი ნიკიტა.
2024 წლის 28 იანვარს უმე-ს პოჩაევის ღვთისმშობლის ხატის სახელობის ტარის პარიზის საზოგადოებაში ჩატარდა საეკლესიო ლიტურგია ივანო-ფრანკოვსკის ეპისკოპოსი ნიკიტას (სტოროჟუკის) ხელმძღვანელობით. ამის შესახებ საზოგადოება ფეისბუქ-გვერდზე იუწყება.
საკვირაო წირვაზე 100-ზე მეტმა მრევლმა ილოცა. საზოგადოება, მღვდელი მარკ მინტენკოს ხელმძღვანელობით, წირვას ესწრება 2022 წლის ოქტომბრიდან ვილჟუიფის ღვთისმშობლის ტაძრის კათოლიკური ეკლესიის შენობაში, ლუი არაგონის გამზირზე 52, ვილჟუიფი, საფრანგეთი.
მჟკ წერდა, რომ 2023 წლის 5 აგვისტოს პარიზის პოჩაევის ხატის საზოგადოებამ პირველად აღნიშნა თავისი მფარველი ანგელოზის დღესასწაული.