ანგლიკანური ეკლესიის სინოდმა უმე-ის მორწმუნეების მიმართ დისკრიმინაციაზე განაცხადა
ბობ ამსტერდამი თვლის, რომ რელიგიური თავისუფლებების მიმართ შეუწყნარებლობა უმე-ის მორწმუნეების მიმართ უზარმაზარ ზიანს აყენებს უკრაინას.
ანგლიკანური ეკლესიის სინოდმა განაცხადა უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის მორწმუნეების მიმართ არსებულ დისკრიმინაციაზე, განაცხადა უმე-ის ადვოკატმა ბობ ამსტერდამმა.
უმე-ის ადვოკატის თქმით, „უკრაინამ უნდა გაიღვიძოს და გააცნობიეროს, რა უზარმაზარ ზიანს აყენებს მას რელიგიური თავისუფლების შეუწყნარებლობა“.
ბობ ამსტერდამმა ინგლისის ეკლესიის სინოდის გადაწყვეტილების ციტირება მოახდინა, რომელშიც ნათქვამია, რომ კანონპროექტი 8371 „ღიად უბიძგებს დისკრიმინაციისკენ და კოლექტიური დასჯით იმუქრება“.