რფ-ის სროლებისგან კონსტანტინოვკაში უმე-ს წმ. იგორის ტაძარი დაზიანდა
წმ. იგორის ეკლესია კონსტანტინოვკაში. ფოტო: сайт Донецкой прокуратуры წმ. იგორის ეკლესია კონსტანტინოვკაში. ფოტო: сайт Донецкой прокуратуры
დაზიანებულია ცენტრალური გუმბათის ზედაპირი.
2024 წლის 25 თებერვალს რფ-ის სროლებისგან გორლოვკაში უმე-ს წმ. იგორის ტაძარი დაზიანდა, რომელიც გორლოვისა და სლავიანსკის ეპარქიას ეკუთვნის. ტაძრის დაცხრილვის შესახებ განაცხადეს დონეცკის პროკურატურაში.
დარტყმისგან დაზიანდა ცენტრალური გუმბათი, ფასადი და აგრეთვე ერთ-ერთი მცირე გუმბათი. წმ. იგორის ეკლესია რკინიგზის სადგურთან ახლოს მდებარეობს, რომელსაც ძირითადი დარტყმა მიაყენეს. როგორც პროკურატურის პრეს-სამსახური იუწყება, დაზიანდა აგრეთვე 8 მრავალბინიანი სახლი, მაღაზია და სავაჭრო პავილიონები.