მოსამართლეები დამოუკიდებელ გადაწყვეტილებებს არ იღებენ, - მჟკ-ს ჟურნალისტის ადვოკატი
მჟკ თანამშრომლის უფლებადამცველმა აღნიშნა, რომ უკრაინამ არსებითად შეწყვიტა არსებობა, როგორც კანონიერმა სახელმწიფომ .
მჟკ-ს ჟურნალისტის ვალერი სტუპნიცკის ადვოკატმა, რომელიც უუს-მ დააკავა, თქვა, რომ მოსამართლეს არ მიუღია დამოუკიდებელი გადაწყვეტილება მისი დაცვის ქვეშ მყოფთან დაკავშირებით, არამედ მხოლოდ ზემოდან ასრულებდა მითითებებს.
„ძალიან სამწუხაროა, რომ ეს ხდება ჩვენს სახელმწიფოში, რომელიც, კონსტიტუციის მიხედვით, ფორმალურად ლეგალურია. ახლა ჩვენ დავრწმუნდით, რომ სიტყვა „ლეგალური“ ბრჭყალებში უნდა მოვაქციოთ“, - აღნიშნა მან.
როგორც მჟკ იტყობინება, ჟურნალისტის ვალერი სტუპნიცკის ადვოკატმა, რომელიც უუს-მ დააკავა, განაცხადა, რომ ჟურნალისტის წინააღმდეგ აღძრული საქმის შინაარსი პოლიტიკურ დაკვეთაზე მიუთითებს.