ტაკერ კარლსონი. ფოტო: скриншот twitter.com/TuckerCarlson ტაკერ კარლსონი. ფოტო: скриншот twitter.com/TuckerCarlson
ამერიკელმა ჟურნალისტმა ტაკერ კარლსონმა განაცხადა, რომ უკრაინის ხელისუფლება დაკავებულია იმით, რომ მართლმადიდებელ მღვდლებს და მონაზვნებს ციხეებში აგდებს.
2024 წლის 9 აპრილს თავის საავტორო პროგრამაში, რომელსაც მრავალმილიონიანი აუდიტორია ჰყავს X-ში (ყოფილ ტვიტერში), ტაკერ კარლსონი ყვებოდა უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის დევნაზე.
მისი სიტყვებით, „აშშ-ს ხელისუფლებამ უკრაინის ხელისუფლებას გადასცა 100 მილიარდ დოლარზე მეტად ბევრი“.
„და რა მოხდა? რა ქნა ამ ხელისუფლებამ? მან აკრძალა მთელი ქრისტიანული დენომინაცია“, - თქვა კარლსონმა და მხედველობაში ჰქონდა უკრაინის ხელისუფლების განზრახვა, რომ მიიღოს კანონი ეკლესიის აკრძალვის შესახებ.
ამერიკელმა ჟურნალისტმა ხაზი გაუსვა, რომ „ზელენსკის ხელისუფლება დაკავებულია იმით, რომ მართლმადიდებელ მღვდლებს და მონაზვნებს ციხეში აგდებს, აგრეთვე ის აგზავნის ჯარს ეკლესიებზე თავდასხმის მოსაწყობად“.
ჟურნალისტი აღშფოთებულია, რომ ქრისტიანი ლიდერები არ რეაგირებენ უკრაინის ხელისუფლების ამგვარ ქმედებებზე.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ, ტაკერ კარლსონის სიტყვებით, უკრაინის ხელისუფლებამ აკრძალა მთელი ეკლესია, ხოლო აშშ ამაზე ხმას არ იღებს.