ვისაუბრეთ ზოოფილიაზე: ავსტრალიაში ლგბტ აქტივისტებმა სკოლაში გაკვეთილი ჩაატარეს
სქესობრივი განვითარების გაკვეთილი. ფოტო: lifesitenews-com სქესობრივი განვითარების გაკვეთილი. ფოტო: lifesitenews-com
სქესობრივი განათლების გაკვეთილების შესახებ მოსწავლეთა მშობლები არ იყვნენ ინფორმირებული.
სამხრეთ ავსტრალიის რენმარკის სკოლაში სკანდალი აგორდა მას შემდეგ, რაც ორგანიზაცია Headspace-ის ლგბტ აქტივისტმა სკოლაში 13-14 წლის გოგონებისთვის სექსუალური განათლების გაკვეთილი ჩაატარა და ზოოფილიაზე ისაუბრა, იუწყება Lifesite. ამ გაკვეთილის შესახებ სკოლის მოსწავლეების მშობლები ინფორმირებულები არ იყვნენ.
გავრცელდა ინფორმაცია, რომ ბავშვები გაიყვანეს ძირითადი გაკვეთილებიდან, რათა მათ მოესმინათ აქტივისტის პრეზენტაცია, ხოლო მასწავლებლები არ ესწრებოდნენ სექსუალური განათლების გაკვეთილს. გოგონებმა აღიარეს, რომ არ ესმოდათ ტერმინები, რომლითაც აქტივისტი თავის გამოსვლაში იყენებდა. სტუდენტები ასევე შოკირებული იყვნენ იმით, რომ წამყვანმა, საუბრისას სქესის მრავალფეროვნებაზე და სექსუალურ პრეფერენციებზე, მაგალითად მოიყვანა საკუთარი თავი და საკუთარი სექსუალური პრეფერენციები. პრეზენტაციაზე ბავშვებს ტერმინი LGBTQIA+-ის განმარტება მიეცათ თითოეული სიტყვისა და მისი მნიშვნელობის ეკრანზე ჩვენებით.
„იყო სლაიდი იმის შესახებ, თუ რას ნიშნავდა პლუსი და მათ დაიწყეს ტერმინების გამოყენება, რომლებიც არავინ იცოდა, მაგალითად, „ზოოფილია“, - თქვა 14 წლის ემილიმ. ”დაფაზე გვაჩვენეს რას ნიშნავდა +.”
„შემდეგ დეტალურად იყო ახსნილი რა არის ზოოფილია და პრეზენტატორმა, როგორც ჩანს, მიანიშნა, რომ მას იყენებენ ადამიანები, რომლებიც იდენტიფიცირებულნი არიან როგორც LGBTQIA+“. როგორც ერთმა სტუდენტმა აღნიშნა, ”მათ თქვეს (ქვიერ საზოგადოება) უბრალოდ იღებენ ყველაფერს, თუმცა... ეს უკანონო არ არის?” ამ მომენტში რამდენიმე გოგონამ კლასის დატოვება ითხოვა, ვითომ საპირფარეშოში წასვლა სჭირდებოდა - ბევრი არ დაბრუნდა გაკვეთილზე.
სკოლამ განაცხადა, რომ ჩაატარებს შიდა განხილვას და ირწმუნება, რომ არ დაუშვებს მესამე პირების მოსწავლეებთან წვდომას მშობლების თანხმობის გარეშე. Headspace ორგანიზაციაში აცხადებენ, რომ მათნ სურდათ დაეხმარონ არატრადიციული სექსუალური ორიენტაციის მქონე ბავშვებს.
როგორც მჟკ იტყობინება, ადრე უკრაინის განათლების ომბუდსმენმა სერგეი გორბაჩოვმა განაცხადა, რომ სექსუალური განათლება უკრაინაში საგანმანათლებლო პროგრამის ნაწილი უნდა იყოს.