აშშ-ში ამომრჩევლებს მოუწოდეს, რომ მიმართონ კონგრესს უმე-ს დევნასთან დაკავშირებით
ამერიკელი პოლიტიკოსი კეტრინ უაითფორდი თვლის, რომ უმე-ს დევნა ომში მყოფი უკრაინისთვის კონტრპროდუქტიულია.
ახალგაზრდა რესპუბლიკელთა ნაციონალური ფედერაციის თანათავმჯდომარემ კეტრინ უაითფორდმა ამომრჩევლებს მოუწოდა, რომ უკრაინელ ქრისტიანთა დასაცავად გამოვიდნენ.
„უკრაინის ხელისუფლებამ დაიწყო არამართებული თავდასხმა უკრაინის მართლმადიდებელ ეკლესიაზე. ტაძრების მიტაცებები, დაპატიმრებები და მორწმუნეებზე თავდასხმები თითქმის ყოველდღიურ მოვლენად იქცა“, - თქვა უაითფორდმა.
მისი სიტყვებით, „აღმსარებლობის თავისუფლება ადამიანის ფუნდამენტური უფლებაა, ამიტომ ამერიკელებს უნდა აღელვებდეს მსხვილი რელიგიური ორგანიზაციის აკრძალვა თავისი მოკავშირის მთავრობისგან“.
„ეს კონტრპროდუქტიულია ომში მყოფი უკრაინისთვის“, - ხაზი გაუსვა ახალგაზრდა რესპუბლიკელთა ნაციონალური ფედერაციის თანათავმჯდომარემ.
„იმედია, შემომიერთდებით და მიმართავთ კონგრესში თქვენს წარმომადგენლებს, ხმას აღიმაღლებთ მათთვის, ვისაც ხმა არ გააჩნია“, - განაცხადა უაითფორდმა.