პატრიარქმა ბართლომემ მეუ-ს «იერარქი» მიხეილ ზინკევიჩი მიიღო
პატრიარქი ბართლომესა და მიხეილ ზინკევიჩის შეხვედრა მოხდა კუნძულზე, სადაც დაიბადა ფანარიონის მეთაური.
კონსტანტინოპოლის მეთაური თურქეთში შეხვდა მეუ-ს ,,იერარქს’’ მიხეილ ზინკევიჩს, გადმოსცა 2021 წლის 8 ივნისს რესურსმა ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙΟΥ.
შეხვედრა შედგა თურქეთის კუნძულზე გიოკჩეადა( იმბროსი) - ფანარიონის მეთაურის დაბადების ადგილას, სადაც ის პერიოდულად ჩადის ხოლმე.
მეუ-ს წარმომადგენელთან შეხვედრას ესწრებოდნენ აგრეთვე იმბროსში დაბადებული იმბროსისა და ტენედოსის მიტროპოლიტი კირილი.
ადრე მჟკ წერდა, რომ პანტოკრატისა და ქსენოფონტის მონასტრის იღუმენებმა მეუ-ს მეთაური ათონის მთაზე მიიწვიეს.