დესიატინის ეკლესიამ გამოაცხადა ყოველდღიური ღვთისმსახურება საძმო კორპუსში
დესიატინის ეკლესიამ გამოაქვეყნა ყოველდღიური ღვთისმსახურების განრიგი. დესიატინის მონასტრის ვლადიმერ-ოლგას ეკლესიის დანგრევის შემდეგ, ლოცვას აღავლენენ მონასტრის საძმოს შენობაში.
„სამშაბათიდან პარასკევის ჩათვლით საღმრთო ლიტურგია იწყება 08-00 საათზე, შაბათ-კვირას 09-00 საათზე. საღამოს მსახურება კვირის განმავლობაში 17:00 საათზე. ასევე სამუშაო დღეებში, 13:00 საათზე, ხელსაყრელი ამინდში, ვლადიმერ-ოლგას ეკლესიის ნანგრევებთან იმართება პარაკლისი“, - ნათქვამია მონასტრის პრესსამსახურის განცხადებაში.
საძმოს შენობაში, რომელიც მდებარეობს მისამართზე: კიევი, ქ. გონჩარნაია, 17ბ, ყოველთვის არის მღვდელი, რომელსაც შეუძლია ნებისმიერი პასტორალური თხოვნის შესრულება.
შეტყობინებაში ასევე აღნიშნულია, რომ ტაძრის დანგრევის შემდეგ დესიატინის მონასტრის ძმებს ფინანსური დახმარება სჭირდებათ.
როგორც მჟკ იტყობინება, კიევში, 16-17 მაისის ღამეს, ავტობუსები პოლიციელებითა და სამხედროებით, ბულდოზერებითა და ნაგავსაყრელი მანქანებით მიდიოდნენ უმე-ის დესიატინის ეკლესიისკენ და დაანგრიეს ტაძარი.