პოჩაევში კულტურის სამინისტროს კომისიამ, პოლიციის თანხლებით, დაიწყო ლავრის შემოწმება
პოჩაევის ლავრის ტერიტორიაზე უკრაინის კულტურის სამინისტროს კომისია პოლიციისა და უუს-ის თანამშრომლების თანხლებით მივიდა.
2024 წლის 5 ივნისს უკრაინის კულტურის სამინისტროს კომისიამ დაიწყო უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის წმინდა მიძინების პოჩაევის ლავრის შემოწმება.
ამის შესახებ ტელეგრამ-არხის «Миряне» ადმინისტრატორები წერენ: „ჩვენთვის ცნობილია, რომ 10 წუთის წინ კულტურის სამინისტრომ დაიწყო პოჩაევის ლავრის შემოწმება!
«Миряне»-მ ასევე დაწერა, რომ „კომისია მივიდა პოლიციელების და უუს-ის თანამშრომლების თანხლებით“.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ პოჩაევის ლავრის შემოწმება გადაიდო ამერიკის მართლმადიდებელი ეკლესიის მეთაურის ვიზიტის გამო.