ტერნოპოლის რაიონში ვანდალმა დაღუპული ჯარისკაცების საფლავებიდან ჯვრები ამოთხარა
სოფელ გუსიატინში ვანდალმა შეურაცხყო ახლად გარდაცვლილი სამხედროების ოთხი საფლავი, იტყობინება ტერნოპოლის რეგიონის პოლიცია.
ადგილობრივი მაცხოვრებლის თხოვნით სასაფლაოზე მისულმა სამართალდამცავებმა დაადგინეს, რომ საფლავებიდან ამოთხრილი იყო ხის ჯვრები, ჩამოხეული ეროვნული დროშები და გატეხილი იყო ჯარისკაცების პორტრეტები.
თავდამსხმელი სოფელ გუსიატინის მკვიდრი 53 წლის მამაკაცი აღმოჩნდა და ახლა მას 5 წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრება.
როგორც მჟკ იტყობინება, ხმელნიცკის მხარის დუნაევეცკის რაიონში, სოფელ ბალინის შესასვლელთან აღმართული მართლმადიდებლური ჯვარი დაწვეს.