ამსტერდამმა რეაგირება მოახდინა ზელენსკის სიტყვებზე მართლმადიდებლობის განმტკიცების შესახებ
უმე-ს ამერიკელმა ადვოკატმა შეახსენა რეალურ სიტუაციაზე უკრაინაში, უუს მართლმადიდებელ მღვდელმსახურებს და ჟურნალისტებს ცრუ ბრალდებით აპატიმრებს.
საერთაშორისო უფლებათადამცველი კომპანიის Amsterdam & Partners LLP ხელმძღვანელმა რობერტ ამსტერდამმა რეაგირება მოახდინა შვეიცარიაში გამართული "მშვიდობის სამიტის" დროს პრეზიდენტ ვლადიმერ ზელენსკის სამადლობელ სიტყვაზე კონსტანტინოპოლის პატრიარქის ბართლომეს "უკრაინაში მართლმადიდებლობის განმტკიცებისათვის" . როგორც ადვიკატმა დაწერა თავის X-ზე, ეს არის ყველაზე შეურაცხმყოფელი დონის ფარისევლობა.
"ასეთი განცხადების გაკეთება იმ დროს, როდესაც უუს-ი მღვდელმსახურებსა და ჟურნალისტებს ცრუ ბრალდებებით აპატიმრებს, ეპატრონება და ანგრევს ეკლესიებს, ატერორებს მორწმუნეებს მათი შეხედულებების გამო არის ყველაზე შეურაცხმყოფელი დონის თვალთმაქცობა",-აღნიშნა მან.
ადრე მჟკ წერდა, რომ ადვოკატ რობერტ ამსტერდამის აზრით, შვეიცარიაში სამიტის შემდეგ ხელისუფლება გააძლიერებს რეპრესიებს უმე-ს მიმართ.