ამსტერდამი: მიიღო რა აშშ-ს დახმარება, ზელენსკი მზად არის გააძლიეროს რელიგიური დევნა
ამერიკელი ადვოკატის აზრით, პრეზიდენტი ზელენსკი, მიიღო რა დაფინანსება, მზად არის „თავისი ნამდვილი სახე აჩვენოს“.
საერთაშორისო სამართალდამცავი კომპანიის Amsterdam & Partners LLP ხელმძღვანელმა რობერტ ამსტერდამმა განაცხადა, რომ იმ დროს, როდესაც ვლადიმერ ზელენსკი ევროპაში მშვიდობას და აღდგენას ქადაგებდა, უკრაინაში მისი ხალხი აგრძელებდა 1000-წლოვანი უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის დევნას. ამის შესახებ მან დაწერა თავის Х-ში.
„უკრაინის მართლმადიდებლობისა და რელიგიაში იძულებითი სახელმწიფო ჩარევის გაყოფის მცდელობა, თანაც მალულად, ერთდროულად საზიზღარი და ოპორტუნისტულიც არის, - ხაზი გაუსვა სამართალდამცავმა. - მიიღო რა დაფინანსება, ის (ზელენსკიმ, - რედ.) ალბათ მზად არის თავისი ნამდვილი სახე აჩვენოს და ჩვენ ძლიერ ვწუხვართ ადამიანის უფლებებზე მისი გავლენის გამო“.
როგორც მჟკ წერდა, რობერტ ამსტარდამის აზრით, შვეიცარიაში „მშვიდობის სამიტის“ შემდეგ ხელისუფლება რეპრესიების ახალი ტალღით თავს დაესხმება უკრაინის მართლმადიდებელ ეკლესიას.