იერუსალიმისა და ანტიოქიის ეკლესიების იერარქებმა მიულოცეს უმე-ს წინამძღოლს
უნეტარეს მიტროპოლიტ ონუფრის მიულოცეს რუსეთის, საქართველოს, სერბეთის, პოლონეთის, ჩეხეთის მიწებისა და სლოვაკეთის მართლმადიდებელი ეკლესიების წარმომადგენლებმა.
ანტიოქიის მართლმადიდებელი ეკლესიის ეპისკოპოსი ფილიპოპოლის მიტროპოლიტი ნიფონი და იერუსალიმის მართლმადიდებელი ეკლესიის ეპისკოპოსი ვოსტრრსკის მიტროპოლიტი ტიმოთე ულოცავენ უნეტარეს მიტროპოლიტ ონუფრის მისი წმინდანის სახელობის დღეს და უსურვეს უფლის დახმარება მსახურებაში ეკლესიის საკეთილდღეოდ, აცხადებს vzcz.church.ua.
“თქვენთვის ამ წმინდა დღეს ლოცვით გისურვებთ ჯანის სიმრთელეს, სულიერ სიხარულსა და უფლის შემწეობას თქვენს მაღალ და რთულ მსახურებაში წმინდა მართლმადიდებელი ეკლესიის სადიდებლად და უფლის ხალხის კეთილდღეობისთვის“, -დაწერა მიტროპოლიტმა ნიფონმა.
„მორჩილად, მაგრამ მთელი გულით შევთხოვ უფალს, რომელმაც თქვენ წინამძღოლის თანამდებობაზე აგიყვანათ, გაგაძლიეროთ თქვენს საპასუხისმგებლო და რთულ მსახურებაში ეკლესიისა და მისი მორწმუნეებისთვის მძიმე გამოცდების დროს და განგანათლოთ სულიწმიდით ბრძნული და გადამრჩენელი გადაწყვეტილებებისა და ქმედებების მიღებაში, თქვენთვის ჩაბარებული სამწყსოს გადასარჩენად. უფალმა დაგიცვათ და მოგცეთ ჯანრმთელობა და ხსნა და ყველაფერში კეთილი ხელშეწყობა მრავალი წელი“, -უსურვა უნეტარეს მიტროპოლიტ ონუფრის მიტროპოლიტმა ტიმოთემ.
შეგახსენებთ, რომ უმე-ს წინამძღოლს მიულოცეს რუსეთის, საქართველოს, სერბეთის, პოლონეთის, ჩეხეთის მიწებისა და სლოვაკეთის მართლმადიდებელი ეკლესიების წარმომადგენლებმა.