გულის შეტევის გამო მიტროპოლიტ თეოდოსის სასამართლო პროცესი გადაიდო
8 ივლისს ჩერკასისა და კანევის მიტროპოლიტ თეოდოსმა ინფარქტი მიირო, რის გამოც 9 ივლისს დაგეგმილი სასამართლო პროცესი არ შედგა, იუწყება Suspilne.
მიტროპოლიტის ადვოკატმა აჩვენა ეპისკოპოსის ჯანმრთელობის ცნობა და თქვა, რომ ახლა მას ჰოსპიტალიზაციისთვის ამზადებენ.
ჩერკასის სოსნოვსკის სასამართლოს წინ, სადაც მიტროპოლიტ თეოდოსის საქმის განხილვა მიმდინარეობდა, კვლავ შეიკრიბა პლაკატებით 30-მდე აქტივისტი, მათ განაცხადეს, რომ მოვიდნენ სამართლიანობაზე ზეწოლის მიზნით.
შეგახსენებთ, რომ 2024 წლის მარტში ჩერკასის ეპარქიის მმართველს გულის შეტევა დაემართა.
როგორც მჯკ იტყობინება, ჩერკასის ეპარქიაში აჩვენეს ვიდეო რადიკალების მორიგი მოქმედების შესახებ, რომლებმაც მოაწყეს დევნა უმე-ის მორწმუნეებზე, რომლებიც მოვიდნენ 27 ივნისს სასამართლოში ჩერკასისა და კანევის მიტროპოლიტ თეოდოსის მხარდასაჭერად.